ODŚNIEŻARKA HONDA HSM 1390IK ZE

29,900.00

Opis

Odśnieżarka HONDA HSM 1390 ik ZE z napędem hybrydowym jest przeznaczona do szybkiego i intensywnego usuwania dużych zasp i zlodowaciałego śniegu z powierzchni o średniej i dużej wielkości. Rekomendowana jest użytkownikom, którzy potrzebują niezawodnej i bardzo wydajnej maszyny, o mocnej konstrukcji i zdolnej do pracy w bardzo ciężkich zimowych warunkach, nawet przez wiele godzin bez przerwy.

Maszyna wyposażona w zbierak o szerokości 92 cm oraz silnik o mocy 11 KM* umożliwia przerzucenie do 80 ton śniegu w jedną godzinę i na odległość do 18 m. Regulowana wysokość zbieraka zabezpiecza odśnieżaną nawierzchnię przed ewentualnymi uszkodzeniami i ułatwia zarówno pracę w zaspach jak i przemieszczanie maszyny. Maszyny te posiadają gąsienicowy układ jezdny, dzięki któremu bezpiecznie przemieszczają się po nierównym terenie, a wskutek zastosowania niezależnego napędu elektrycznego każdej gąsienicy – maszyny te mogą zawracać praktycznie w miejscu.

Sterowanie maszyną jest proste i łatwe nawet dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia – wszystkie parametry są kontrolowane przez komputer, dzięki czemu maszyna porusza się z optymalną prędkością, dostosowaną do grubości warstwy śniegu i płynnie ją usuwa bez względu na stan zmrożenia śniegu.

Odśnieżarka HSM 1390ik ZE HYBRID wyposażona jest w system ICS – Inteligentny System Kontroli, który umożliwia operatorowi skoncentrować się na zachowaniu odpowiedniego toru jazdy i właściwym dostosowaniu kierunku wyrzutu śniegu. Po uruchomieniu ICS włącznikiem, prędkość jazdy do przodu jest kontrolowana automatycznie i dostosowywana do ilości usuwanego śniegu. W przypadku dużej masy śnieżnej do usunięcia, system zmniejsza prędkość maszyny, by skierować maksymalną moc silnika na wyrzut śniegu. System ICS nadzoruje także bezpieczeństwo pracy: włączenie biegu wstecznego przy aktywowanym systemie ICS oznacza też automatyczne podniesienie się zbieraka, nawet jeśli sprzęgło ślimaka jest wyłączone.

Zalety HSM 1390 ik ZE Hybrid:

  • Szybkie i łatwe uruchamianie w niskich temperaturach – elektryczny start
  • Łatwe zawracanie, nawet w miejscu
  • Inteligentne komputerowe sterowanie: dostosowywanie pracy odśnieżarki do panujących warunków (ekonomiczny podział mocy)
  • Stała kontrola działania maszyny – system autotest
  • Wszystkie operacje są sterowane przez sygnały elektryczne
  • Kruszenie lodu – wzmocnione frezy
  • Wydajność: przemieszczanie 80 t śniegu/godzinę
  • Odległość wyrzutu śniegu: 18 m
  • Bezpieczne przemieszczanie maszyny  dzięki przyczepności gąsienicowego układu jezdnego
  • Ochrona środowiska: obniżony poziom hałasu i mniejsze zużycie paliwa
Model HSM 1390ik ZE
Szerokość zabieraka [mm] 920
Wysokość zabieraka [mm] 580
Wydajność [ton/h] 80
Maksymalna odległość wyrzutu
(uzależniona od jakości śniegu) [m]
18
Regulacja wieży wyrzutu śniegu elektryczny EZ – automatyczne hydrauliczne podnoszenie zbieraka
Układ jezdny gąsienice
Rozruch elektryczny
Przeniesienie napędu hybrydowy
Moc silnika [kW (KM)] 8,2 (11,0)
Pojemność zbiornika paliwa [l] 5,7
Minimalny czas pracy na zbiorniku [h] 2,5
Pojemność miski olejowej [l] 1,2
Dł. x szer. x wys. [mm] 1700 x 920 x 1338
Masa sucha [kg] 255

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “ODŚNIEŻARKA HONDA HSM 1390IK ZE”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *